Kolejne ambulanse pojadą ze Słupska do Zaporoża i Równego na Ukrainie

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku wraz z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Janusza Korczaka sp. z o.o. w Słupsku, poraz kolejny wspiera walczącą Ukrainę, w czwartek 06.06.2023 w obecości marszałków województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Leszek Bonna oraz konsula generalnego Ukrainy Ołeksander Plodostyi przekazane do dyspozycji zostały dwa Ambulanse Ratownictwa Medycznego, służące wcześniej mieszkańcom Słupska i okolic. Są to już 5 i 6 pojazd. 


Zdjęcia UMWP

 Linki do artykółów:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Głos Pomorza

 

 

Finał IV OLIMPIADY Ratownictwa Medycznego Słupsk 2023

Uczniowie z ponad 20-stu szkół powiatu Słupskiego oraz miasta Słupska w dniu 30.05.2023 wzieli udział w finałowych konkurencjach Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży szkolnej.

Finał Olimpiady był to jednocześnie sprawdzian nabytej przez cały rok szkolny wiedzy i umiejętności. Każda reprezentacja uczestniczyła w pięciu konkurencjach obejmujących: resuscytację krążeniowo-oddechową; opatrywanie ran, złamań i oparzeń; układanie osób w pozycji bezpiecznej i przeciwwstrząsowej oraz udzielanie pomocy osobie z zadławieniem. W ostatecznej rywalizacji triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku.

Towarzyszące wydarzenia to m.in. pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i wysokościowego, sprzętu wojskowego i medycznego służb mundurowych oraz prezentacje instytucji zdrowia publicznego.

Olimpiada odbyła się pod patronatem:

Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha,
Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka,
Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego,
Akademii Pomorskiej w Słupsku,
Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku.

IV OLIMPIADA Ratownictwa Medycznego Słupsk 2023

Finał IV (30.V.23) edycji Olimpiady  młodzieży w udzielaniu pomocy przedmedycznej, którą wraz ze Stacją Pogotowia Ratunkowego w Słupsku oraz Akademią Pomorską współorganizuje Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Dwadzieścia pięcioosobowych zespołów ma dziś okazję sprawdzając swoje umiejętności ratownicze.

Sprzęt i materiały treningowe dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

SWP pion kolor 2021

 

 

Pomorze nadal wspiera ukrainę.

Na 49 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego omówiono wkład Województwa Pomorskiego w pomoc Ukrainie, w filmie podsumowującym pokazano dalsze losy przekazanych przez Stację Pogotowia Ratunkowego 2 Ambulansów :)

Nagranie z sesji

Pomagamy Ukranie

Bardzo miło nam poinformować że Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku dołożyła kolejną cegięłkę do pomocy Ukrainie. 24.11.2022 dwie karetki ze Słupska wraz z wyposażeniem zostały przekazne Panu Konsulowi Generalnemu Ukrainy w Gdańsku i trafią z pomocą do Odessy i Zaporoża.

Lokalne serwisy informacyjne w temacie:

pomorskie.eu

radio eska trójmiasto

gdansk.naszemiasto.pl

trojmiasto.wyborcza.pl

 

Więcej artykułów…

  1. Promocja